מניעת דום נשימה בשינה

דום נשימה – מדוע אתה קם עייף?

קיצרתי עבורכם סרטון שמתאר מה קורה בזמן הפסקת נשימה בשינה. הסרטון מתאר את המדדים של ריווי חמצן בדם ודופק. ככל שריווי החמצן יורד המוח מזהה את המצוקה ומנסה לפצות ע”י עלית לחץ דם ודופק. דמיינו שיש אנשים עם 30 עד 60 הפסקות נשימה בשעה. הם קמים עייפים כאילו שלא ישנו, משום שהלב עבד בשינה כאילו שהם מטפסים על הר.

מחזוריות דום הנשימה

יש מקרים שדום הנשימה נוצר רק בחלק מזמן השינה תלוי בתנוחת השינה כנראה. ויש אנשים עם דום נשימה חמור שההפסקות נמשכות כל הלילה. בהקלטה של השינה באפליקציה snoreclock ניתן לזהות את דום הנשימה בקלות וגם לוודא שעם ההתקן הדנטלי הנשימה חוזרת להיות מסודרת.

איך דום נשימה מונע ירידה במשקל?

אנשים משייכים נחירות להשמנה. יש קשר בין דום נשימה להשמנה אבל הקשר הוא מעגלי. בהשמנה גם הלשון משמינה אז החסימה בגרון חמורה יותר. אבל לא ניתן לרדת במשקל כל זמן שיש דום נשימה. היכנסו לסרטון ותקשיבו דקה אחת לפרופ’ ריבי טאומן – יו”ר איגוד רופאי השינה (“על הקשר בין שינה להשמנה ותחלואה בנשים וגברים”).

חייבים לשפר את איכות השינה

ספיגת השומן בגוף מתבצעת בזמן השינה. לכן חייבים לשפר ככל האפשר את איכות השינה כדי לרדת במשקל. שימו לב: לסובלים מדום נשימה חסר חמצן בזמן השינה – ריווי חמצן נמוך מעקב את היכולת לבצע ספיגת שומנים. צפו בקטע מתוך סרטון של האחים גיל שמלמדים תזונה נכונה (“מדוע אתה לא מצליח להפטר מהשומן בבטן”).

דום נשימה בשינה מהווה עילה לפסילת רישיון הנהיגה

נמצאי כי נהגים שסובלים מדום נשימה בשינה, מעורבים יותר בתאונות דרכים ולכן מהווים סיכון בטיחותי. הסיבה: הם לא ישנים טוב בלילה ולכן לא ערניים ביום. כתוצאה מכך, נשלל מהם רישיון הנהיגה.ההתקן הדנטלי הוא פתרון אפשרי עבור נהגים שרישיונם הנהיגה נפסל עקב דום נשימה, בעזרתו תוכלו לקבל את רשיון הנהיגה שלכם בחזרה! 
צרו קשר לפרטים 074-7225867