התקן דנטלי למניעת נחירות

סד דנטלי חדש - מכשיר נגד נחירות ודום נשימה

התקן הכי קטן, יעיל ונוח במיוחד. פיתוח מיוחד מבית “לילה רגוע”!

שאלות ותשובות

התקנים דנטליים שלנו נמכרים ע”י רופאי שיניים מנוסים בכל הארץ. נפנה אתכם לרופא שיניים הקרוב ביותר אל מקום מגוריכם או לפי בחירתכם.

ההתקן נמכר רק למי שאובחן ע”י רופא השיניים כמתאים לפתרון מסוג זה. התקן דנטלי מתאים כמובן למטופלים שרוב שיניהם בריאות.

ההתקנים מיוצר בתהליך ארוך ומורכב, שמבוסס על מיומנות גבוהה. הוא קטן, עדין וחזק.

כן. ההתקנים שלנו מיוצרים אישית לכל מטופל ובין היתר, מיצרים עיצוב מיוחד גם למי ישן בפה פתוח.

מה חוסם את נתיב האוויר?

מבנה הלוע והלשון

הנשימה מתבצעת ע"י זרימה של אוויר דרך האף אל הגרון לקנה הנשימה ומשם לראות. הנשימה מספקת חצמן לפעילות הגוף. אנחנו אמורים לנשום דרך האף אבל ניתן גם דרך הפה. בשני המקרים האוויר מתנקז מאחורי הלשון.

בשינה על הגב הלסת התחתונה נופלת וחוסמת את נתיב האוויר

התפקיד של השינה, לתת מנוחה לגוף. לכן שרירי הגוף רפויים בשינה, במיוחד שלב שנקרה שנת חלום REM אז השרירים רפויים לחלוטין. הציור מתאר שכיבה על הגב ונפילה עמוקה של הלסת. במצב זה הלשון חוסמת את נתיב האוויר חסימה חלקית או חסימה מלאה. בחסימה חלקית שומעים נחירה, בחסימה מלאה אין זרימת אוויר לחוטין. מצב זה נקרה דום נשימה חסימתי בשינה.

התקן דנטלי מקדם את הלסת התחתונה ופותח את נתיב האוויר

התפקיד של ההתקן הדנטלי הוא קידום הלסת התחתונה עד למצב שבו נתיב האוויר יהיה פתוח כל הלילה ויאפשר זרימה חופשית של אוויר. ההתקן הדנטלי שומר על יחס קבוע בין הלסתות בלי תלות בתנוחת השינה. ההתן מאפשר לישון על הגב מבלי ליצור חסימה של הלוע.

SuperLite+ לא מורגש בפה

התקן דנטלי SuperLite הנו ההתקן הכי עדין מסוגו בעולם. החלק העליון של ההתקן בנוי משלד מתכת (כרום קובלט - סגסוגת שמיועדת לשימוש בפה) שני החלקים מעוצבים בתוכנת תלת מימד ומודפסים במדפסת בחברה. החלקים האקריליים מיוצרים מאקריל שמיועד לשימוש בפה. ההתקן מעוצב בצורה שמאפשרת שמירה אופטימלית על היגיינה אורלית.

התקן קל עדין ויעיל

כדי לתת מענה לכמה שיותר אנשים החלטנו ליצר התקן זול יותר שעושה בדיוק אותה עבודה. גם התקן זה מטפל בבעיה כמו הסופר ליט. הוא מיוצר גם עם שלד מכת בסיסי שנותם לו את הכוח לעמוד בלחצים המכניים של הלסת בזמן השינה.

לוע Tipe A

הבדיקה הראשונה שאנחנו עושים זו בדיקת מבנה הלוע - בתמונה זו רואים לוע טוב שבו נראה הענבל והקשתות משני צידיו. זהו גרון פתוח וקל לטיפול באמצעות התקן דנטלי.

לוע Tipe B

בלוע מסוג זה רואים עדיין את הענבל והקשתות בגלל שהלשון גבוהה יותר וענבל ארוך יותר - מקרה כזה עדיין ניתן לטפל באמצעות התקן דנטלי. מותנה בבדיקה פיזית של הגרון.

התקן קל עדין ויעיל

כאן רואים לשון גבוהה במיוחד ובמקרה כזה יתכן שהחייך הרך יורד עמוק מאחורי הלשון לכן ההיצרות מאחורי הלשון חמורה יותר והסיכוי לפתרון דנטלי יורד או מותנה בהתערבות חירורגית של רופא א.א.ג.

לוע Tipe C בחתך מהצד

כאן רואים את הגרון מסוג Tipe C בחתך מהצד. כך ניתן לראות את החיך הרך יורד עמוק מאחורי הלשון. החלטה אם לבצע התקן בסוג זה של גרון נשקלת לגופה לפי פרמטרים נוספים כמו יכולת לקדם את הלסת התחתונה וניסוי מעשי בכמה נפתח נתיב האוייר.

התקן דנטלי לדום נשימה

דום נשימה חסימתי זו חסימה מכנית של נתיב האוויר מאחורי הלשון שנגרמת עקב רפיון שרירי הלסת התחתונה. כיוון שהנפילה שלה זו חסימה מכנית גם הפתרון צריך להיות מכני כלומר למנוע את הנפילה של הלסת באמצעות הסד הדנטלי.

מה חוסם את נתיב האוויר?

מבנה הלוע והלשון

הנשימה מתבצעת ע”י זרימה של אוויר דרך האף אל הגרון לקנה הנשימה ומשם לריאות. הנשימה מספקת חמצן לפעילות הגוף. אנחנו אמורים לנשום דרך האף אבל ניתן גם דרך הפה. בשני המקרים האוויר מתנקז מאחורי הלשון.

בשינה על הגב, הלסת התחתונה נופלת וחוסמת את נתיב האוויר

התפקיד של השינה, לתת מנוחה לגוף. לכן שרירי הגוף רפויים בשינה, במיוחד שלב שנקרא שנת חלום REM אז השרירים רפויים לחלוטין. הציור מתאר שכיבה על הגב ונפילה עמוקה של הלסת. במצב זה הלשון חוסמת את נתיב האוויר חסימה חלקית או חסימה מלאה. בחסימה חלקית שומעים נחירה, בחסימה מלאה אין זרימת אוויר לחלוטין. מצב זה נקרא דום נשימה חסימתי בשינה.

התקן דנטלי מקדם את הלסת התחתונה ופותח את נתיב האוויר

תפקידו העיקרי הוא קידום הלסת התחתונה עד למצב שבו הנתיב יהיה פתוח כל הלילה ויאפשר זרימה חופשית של אוויר. הסד הדנטלי שומר על יחס קבוע בין הלסתות בלי תלות בתנוחת השינה. ההתקן מאפשר לישון על הגב מבלי ליצור חסימה של הלוע.

SuperLite+ לא מורגש בפה

SuperLite הינו סד לילה לשיניים הכי עדין מסוגו בעולם. החלק העליון של ההתקן בנוי משלד מתכת (כרום קובלט – סגסוגת שמיועדת לשימוש בפה) שני החלקים מעוצבים בתוכנת תלת ממד ומודפסים במדפסת בחברה. החלקים האקריליים מיוצרים מאקריל שמיועד לשימוש בפה. ההתקן מעוצב בצורה שמאפשרת שמירה אופטימלית על היגיינה אורלית.

התקן קל, עדין ויעיל

כדי לתת מענה לכמה שיותר אנשים החלטנו ליצר התקן זול יותר שעושה בדיוק אותה עבודה. גם התקן זה מטפל בבעיה כמו הסופר לייט. הוא מיוצר גם עם שלד מתכת בסיסי שנותן לו את הכוח לעמוד בלחצים המכניים של הלסת בזמן השינה.

לוע Type A

הבדיקה הראשונה שאנחנו עושים זו בדיקת מבנה הלוע – בתמונה זו רואים לוע תקין שבו נראה הענבל והקשתות משני צידיו. זהו גרון פתוח וקל לטיפול באמצעות התקן דנטלי.

לוע Type B

בלוע מסוג זה רואים עדיין את הענבל והקשתות בגלל שהלשון גבוהה יותר וענבל ארוך יותר – מקרה כזה עדיין ניתן לטפל באמצעות הסד הדנטלי. מותנה בבדיקה פיזית של הגרון.

לוע Type C

כאן רואים לשון גבוהה במיוחד ובמקרה כזה יתכן שהחך הרך יורד עמוק מאחורי הלשון לכן ההיצרות שם חמורה יותר והסיכוי לפתרון דנטלי יורד או מותנה בהתערבות כירורגית של רופא אא”ג.

לוע Type C בחתך מהצד

כאן רואים את הגרון מסוג Tipe C בחתך מהצד. כך ניתן לראות את החך הרך יורד עמוק מאחורי הלשון. החלטה אם לבצע התקן בסוג זה של גרון נשקלת לגופה לפי פרמטרים נוספים כמו יכולת לקדם את הלסת התחתונה וניסוי מעשי בכמה נפתח נתיב האוויר.