הקשר בין דום נשימה ונחירות לדיכאון

מחקרים שונים מוצאים קשר בין דום נשימה ודיכאון. במאמר הבא נסביר מאיפה מגיע הקשר הזה, מתי הוא שכיח ומה ניתן לעשות על מנת לשפר את איכות החיים. שינה היא אחד המרכיבים החשובים ביותר בבריאות שלנו. אם אנחנו לא ישנים טוב בלילה, המשמעות היא ירידה משמעותית בתפקוד המוטורי, הקוגניטיבי, השפתי ועוד. יתרה על כך, שינה שאינה רצופה לא נותנת לגוף את מה שהוא זקוק לו ולכן עלולה לגרום לפגיעה בתפקוד בלימודים, בעבודה או בחיים האישיים.על רקע האמור לעיל, אפשר להבין מדוע ירידה באיכות השינה מלווה פעמים רבות בהתפתחות של דיכאון. כאן צריך להוסיף למשוואה את הסיבות לכך שחלקנו לא ישנים מספיק טוב בלילה – כמו למשל דום נשימה.

איך דום נשימה משפיע על איכות השינה?

הקשר בין דום נשימה ונחירות לדיכאון אם מביאים בחשבון את הסיבות להפרעות השינה. קודם כל, דום נשימה גורם לנו להתעורר בפתאומיות. נכון שלא תמיד אנחנו שמים לב ליקיצות שנגרמות בגלל דום נשימה בשינה, אבל העייפות מצטברת והגוף לא משלים את שעות השינה שהוא צריך. עם הזמן, נרגיש ירידה בתפקוד ועלייה בסיכוי לחוות סימפטומים של דיכאון.
שנית, דום נשימה עלול לגרום דיכאון גם בגלל שמודעים אליו. עוד לפני השפעה כזו או אחרת של דום נשימה על איכות השינה, צריך לזכור שמדובר על תופעה לא נעימה. אם חיים לצד דום נשימה בשינה, עלולים לחוות דיכאון בגלל משבר קיומי, חשש מתגובות לא רצויות של הגוף וכן הלאה.

מה עושים כדי לנטרל את הקשר בין דום נשימה ונחירות לדיכאון?

החדשות הטובות הן שיש מה לעשות על מנת לצמצם ואף לנתק את הקשר בין דום נשימה ונחירות לדיכאון. באופן ספציפי, הפתרון הוא להשתמש בהתקן דנטלי. באמצעות התקן מן הסוג הזה, ניתן ליהנות מיתרונות רבים:

  •  מונע נחירות ודום נשימה בשינה – אותו התקן דנטלי מונע גם דום נשימה שינה וגם נחירות. אם מונעים את הנחירות ובמקביל מצמצמים את האירועים של דום נשימה בשינה, ישנים טוב יותר בלילה. כאשר ישנים טוב יותר בלילה, יש פחות סיכוי להתפתחות דיכאון ולפגיעה באיכות החיים.
  • שימוש בטוח בלי לגרום נזק לשיניים – התקן דנטלי הוא פתרון בטוח לחלוטין שמאושר על ידי כל גורמי הבריאות בארץ ובעולם. השימוש הבטוח עוזר לשלב התקן דנטלי בשגרה גם אחרי תקופת הסתגלות קצרה, הוא אינו גורם נזק לשיניים והוא אידיאלי לגברים ונשים בטווח רחב של גילאים.
  • תוצאה מיידית – אין ספק שהיתרון הכי גדול של התקן דנטלי הוא האפקטיביות. בזכות התקן דנטלי ניתן להשיג תוצאה מיידית מהלילה הראשון.

לילה רגוע – מונע נחירות באופן מיידי ומשפר את איכות החיים שלך

גברים ונשים בכל הגילאים יכולים להתייעץ עם המומחים של לילה רגוע – מונע נחירות באופן מיידי כדי לשפר את איכות החיים שלהם באופן מיידי. אם חשוב לך להפסיק לנחור, לישון ברצף בלילה, לצמצם את הסיכון לדום נשימה בשינה ובעיקר להפסיק לחוש דיכאון, הגעת לכתובת הנכונה.
ניסיון של עשרות שנים ובעיקר יכולת להתאים לך אישית התקן דנטלי אפקטיבית עומדים בראש סדר העדיפויות של לילה רגוע – מונע נחירות באופן מיידי. מבחינתך, המשמעות היא שניתן לרכז את כל הדרישות תחת קורת גג אחת ולישון טוב יותר עוד הלילה. רוצה לנסות אותנו? כל שעליך לעשות הוא להשאיר פרטים באתר הרשמי של לילה רגוע – מונע נחירות באופן מיידי.

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

עוד מהתחום