האם סד דנטלי מתאים לצעירים

שינה תקינה בלי הפרעות תהיה כאמור אחת הערובות המשמעותיות לאיכות ושגרת חיים טובה. כל מי שסובל מהפרעה בדרכי הנשימה בשינה וסבור שאורח חייו העמוס הוא הגורם לכל העייפות – טועה! הפרעות תפקודיות הקשורות למצב הפיזי שלנו, עלולות לפגוע לא פחות למהלך השינה התקין. במידה ואתם מקיצים רבות באמצע הלילה או מרגישים עייפות כרונית, יתכן שאתם סובלים מהפרעה הקשורה לדרכי הנשימה העלולה לפגוע קשות באיכות השינה ובתפקודי החיים. כיום המענה האולטימטיבי לבעיה הינו סד דנטלי ייעודי נוח ועדין, שקל לתפעל אותו ולהצמיד אותו על השיניים בזמן השינה ועל ידי כך הוא מונע חסימה של מעברי האוויר ובעיקר מאפשר נשימה תקינה ושינה רציפה לאורך כל הלילה.

מהם הגורמים לנחירות?

בזמן שאנחנו ישנים כל השרירים סביב דרכי הנשימה שלנו (הלשון, החך והלוע) הופכים להיות רפויים ובמקרים קיצוניים גם מצרים את מעבר האוויר וחוסמים נתיב תקין לאוויר שצריך להיכנס לריאות. כשיש חסימה, האוויר נאלץ לעבור בנתיב צר במיוחד שגורם לרעד של כל הרקמות באזור הלוע והרטט הזה, הוא למעשה הנחירות שנשמעות. נחירות אלה עשויות להיות תוצאה של מבנה לא תקין של האיברים באזור הפה כמו, ענבל מאוד ארוך, לשון ארוכה או עבה, שקדים מוגדלים, שקד שלישי מוגדל, חסימה באף, מבנה צוואר קצר. גורמים אחרים שיכולים לגרום לתופעה הזו הינם: גודש באף, אלרגיה, צינון, עישון, בעיית משקל, נטילת כדורי שינה ועייפות מצטברת.

הפתרון – התקן דנטלי לפה

ישנם פתרונות שניתן למצוא כיום לאחר אבחון ובדיקה במעבדת שינה. אולם אחד הפתרונות היעילים כיום הוא התקן דנטלי נשלף אשר מונע נחירות. התקן זה מזכיר מאוד במראה שלו פלטת שיניים. הרכבת סד דנטלי תשאיר את המעברים לזרימת האוויר פתוחים, מה שיתרום לשינה רציפה ללא קימה ונטולת נחירות. ההתקן בנוי מפלסטיק קשיח ולאחר הסתגלות קצרה הוא אינו מורגש כלל וכמובן שאינו מכאיב. לאחר אבחון הבעיה, ניתן לגשת לרופא השיניים שהוא האדם המוסמך שידע להתאים לכם אותו בצורה הכי מדויקת. ההתאמה תעשה על ידי הטבעת חומר רך על השיניים ולקיחת דגם של כל חלל הפה, ובהתאם לדגם יבנה הסד. לאחר מכן מלבישים את הסד על לסתות המטופל מדי לילה.

יתרונות השימוש בהתקן

לטיפול על ידי ההתקן הדנטלי יש מספר יתרונות: אין צורך להיות קשור על ידי צינור והוא גם לא מרעיש, זאת לעומת טיפול במסכה הגורם לרעש רב של מדחס ופוגעת באיכות השינה של מי שישן לידכם. ההתקן נמצא בתוך הפה וניתן לקחת אותו לכל מקום בו נישן. בנוסף, לא מדובר בטיפול פולשני והוא לא מקובע לשיניים וללסת. מדובר בטיפול פשוט וקל שכל אחד יכול לבצע אותו לפני שהוא הולך לישון ואין הוא מפריע למהלך השינה ואינו כואב.

האם התקן דנטלי לצעירים?

ההתקן הדנטלי מתאים רק למבוגרים מעל גיל 18, זאת משום שהוא עצמו מוצמד לשיניים ובקרב ילדים מערכת השיניים אינה יציבה דיו, חלק מהשיניים עדיין נושרות ויש צמיחת שיניים חדשה, לכן סד לילה לשיניים כזה שמוצמד אליהן, עלול לפגוע בצמיחת השיניים. ההתקן כן מתאים לאנשים מעל גיל 18 שסובלים באופן כרוני מנחירות, החל מנחירות שהן בדרגה בינונית ועד לנחירות בדרגה קשה שבה אנשים גם נוטים לחרוק שיניים. כמו כן, הוא רלוונטי לכל מי שסובל מדום נשימה חמור בשינה, וכל מי שסובל מתפקודי לסת ופה ובעיות הגורמות לחסימת אוויר באזור הפה.

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

עוד מהתחום