דום נשימה ורישיון נהיגה

פסילת רישיון נהיגה עקב דום נשימה מחייבת את הנהג להוכיח שהוא מטפל בבעיה. אנו נעזור לכם להבין איך מוכיחים זאת, באיזה התקנים כדאי להשתמש ועם מי אפשר להתייעץ כדי להאצת התהליך.

דום נשימה היא בעיה חמורה הפוגעת באיכות השינה ולכן גם באיכות החיים. בנוסף, אנשים שסובלים מאירועים אלו עלולים למצוא את עצמם עומדים בסיטואציה של פסילת רישיון. מצד שני, משרד התחבורה ומשרד הבריאות מאפשרים לקבל את הרישיון בחזרה בתנאים מסוימים.

הסיבה לכך שבמשרד הרישוי ובמשרד התחבורה שוללים רישיון לנהגים הסובלים מדום נשימה קשורה לסיכון. למרות שהנהגים לא מרגישים את היקיצות באמצע הלילה, ההשלכות עלולות להיות חמורות ולבוא לידי ביטוי במספר סיטואציות:

  • עייפות כרונית על הכביש
  • פגיעה ביכולת הריכוז
  • מעורבות גבוהה בתאונות דרכים
  • הירדמות בנהיגה
     

מה צריך להוכיח כדי לקבל את הרישיון אחרי אבחון דום נשימה?

שלילת רישיון נהיגה בגלל דום נשימה מחייבת את הנהג קודם כל בהוכחת טיפול בבעיה. בשביל להוכיח כשירות לנהיגה למרות הבעיה, הנהג צריך להראות למשל שהוא מכיר בבעיה ושהוא מתמודד איתה באחת הדרכים המקובלות: סיפאפ או התקן דנטאלי.

עם זאת, לא מספיק להגיע למעבדת שינה של משרד הבריאות או משרד התחבורה על מנת להוכיח התמודדות אפקטיבית עם דום נשימה בשינה. לפי ההנחיות, על הנהג להראות שהוא מתמיד בשימוש בהם במשך לפחות 5 לילות בשבוע ולמשך 4.5 שעות מינימום כל לילה.

מבחינת הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, כל מי שיש לו רישיון נהיגה מקצועי חייב לדווח על כך שהוא סובל מדום נשימה. בנוסף, עליו לבצע בדיקת פריקת נתונים באמצעות הפקת פלט לאחר שימוש במכשיר לאחר תקופה.

מה עושים אם לא מקבלים את הרישיון בחזרה?


המכון הרפואי בדרכים מוסמך על פי החוק להמליץ למשרד הבריאות ולמשרד התחבורה האם אדם יכול להמשיך לנהוג גם אחרי דום נשימה בשינה, או שיש לשלול את הרישיון שלו כדי למנוע סיכון לציבור. במידה והועדה קובעת על שלילת רישיון, השלילה לרוב תהיה למשך שנה ולאחר מכן ניתן שוב לבדוק את מצבו הבריאותי וכשירותו.

עם זאת, כדאי לדעת שקיימת אפשרות לערער בפני ועדת ערר על כל החלטה של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ושל משרד הרישוי. אם הוועדה דוחה את הערר, ניתן אף לערער בפני בית המשפט. בהקשר הזה, הדבר החשוב ביותר הוא להתייעץ עם עורך דין המתמחה בדיני תחבורה.

טיפול בדום נשימה באמצעות התקן דנטלי
אנו מבינים את החשיבות של החזרת הרישיון עבורך. לכן, מטרתנו היא לרכז עבורך את השלבים השונים של התמודדות עם הבעיה תחת קורת גג אחת. באמצעות ההתקן שלנו לא רק תוכל להוכיח למשרד התחבורה ולגורמים השונים את ההתמודדות האפקטיבית שלך עם דום נשימה.

השארת פרטים באתר תספק לך את המידע הרלוונטי באופן מיידי. יש לך עוד שאלות? נשמח לעמוד לרשותך בהקדם ולצרף אותך אל רשימה ארוכה של לקוחות מרוצים שכבר קיבלו את הרישיון שלהם בחזרה.