דום נשימה בשינה סיבות

מתי מתרחש מצב של דום נשימה ולמה זה קורה?

אם אתם חוששים שיש לכם דום נשימה בזמן השינה, כדאי שתבדקו אם אחד או יותר מהסימפטומים הבאים מופיעים אצלכם במהלך הלילה. הסימפטום הבולט ביותר הוא נחירות חזקות, אליו יכולים להתלוות סימפטומים נוספים כגון התעוררויות רבות במהלך הלילה ועייפות רבה במהלך שעות היום, גם אם ישנתם כביכול מספיק שעות במהלך שעות הלילה. ישנם גורמים שונים לבעיית דום נשימה בזמן השינה, כאשר חלקם הם גנטיים ולא ניתנים לטיפול ללא גורם חיצוני. דום נשימה בשינה יכול להיגרם במצבים שונים כגון חסימה של דרכי האוויר העליונות עקב בסיס הלשון, מבנה לסת תחתונה ביחס למבנה הלסת העליונה, חסימת מעבר האוויר באף או שקדים מוגדלים.

דום נשימה בשינה פתרונות יעילים 

שקדים מוגדלים החוסמים את מעבר האוויר לריאות זו תופעה המופיעה בדרך כלל אצל ילדים. חסימה של האוויר עם בסיס הלשון היא מצב יותר נפוץ במקרים של דום נשימה בזמן השינה והדרך היעילה ביותר לפתור את הבעיה הזו ברוב המקרים היא שימוש בהתקן דנטלי מותאם אישית. חשוב לציין כי ההתקן הדנטלי אינו מתאים לכל אחד ונדרש לבצע בדיקה של מבנה הלוע לפני שמחליטים כי ההתקן הדנטלי הוא הפתרון היעיל ביותר. עם זאת, ברוב המקרים זהו יהיה הפתרון המהיר והיעיל ביותר ומבחינת נוחות גם הטוב ביותר הן לנשים והן לגברים הסובלים מהפסקות נשימה במהלך השינה.

דום נשימה בשנה דרגות חומרה

בדיקת החומר של דום נשימה בזמן השינה היא בדיקה מאוד פשוטה המודדת למעשה את מספר ההפסקות המלאות בנשימה במהלך שעת שינה אחת. בכדי לאבחן דום נשימה בשנה דרגות חומרה, מבצעים בדיקה במעבדת שינה, בה בודקים את מספר ההפסקות לשעה, כאשר ההפסקות יכולות להיות מלאות או חלקיות. עד 4 הפסקות נשימה בשעה אחת, מצב דום הנשימה הוא ברמה הנמוכה ביותר. מעל ל-5 הפסקות ועד ל-14 הפסקות נשימה בשעת שינה אחת רמת החומרה נחשבת לקלה. מעל ל-15 הפסקות ועד ל-29 הפסקות זוהי חומר בינונית ומעל ל-30 הפסקות זו כבר הפרעה הנחשבת לחמורה. אנחנו במיזם “לילה רגוע” פיתחנו התקן דנטלי ייחודי המספק מענה לרמות חומרה שונות של דום נשימה בשינה ודרך האתר תוכלו ליצור איתנו קשר להתאמת ההתקן הדנטלי למצב הרפואי שלכם.

פתרון דנטלי איכותי לדום נשימה

רוצים לקבל הצעת מחיר להתקן דנטלי לטיפול בדום נשימה? מעוניינים לתאם ביקור להתאמת ההתקן הדנטלי? אנחנו במיזם “לילה רגוע” מציעים לכם את הפתרון היעיל ביותר הקיים היום להפסקות נשימה במהלך השני. המוצר שלנו נחשב לפיתוח המתקדם והמוביל כיום בתחום המספק פתרון למאות לקוחות בכל שנה הפונים אלינו דרך האתר. אנחנו זמינים עבורכם דרך מספר הטלפון המופיע בראש האתר ונשמח לתאם עבורכם ביקור לבדיקת אבחון ראשונית כבר לימים הקרובים.

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

עוד מהתחום